O firmie

Firma PHS obecna jest na polskim rynku medycznym od 1997 roku, kiedy to została założona z myślą o przygotowaniu oferty dedykowanej profesjonalistom działającym w obszarze kardiochirurgii.

Kompetencje założyciela firmy, Macieja Bąkowskiego, w tym obszarze medycyny sięgają jednak początku transformacji gospodarczej w Polsce, kiedy tworzyły się zalążki dystrybucji artykułów medycznych w naszym kraju.

PHS wprowadzała i reprezentowała na rodzimym rynku, jako wyłączny przedstawiciel, produkty już nieistniejącej marki Jostra, przejętej w 2003 roku przez firmę Getinge, które oferowane były przez nas pod marką Maquet do połowy 2011 roku.

Z uwagi na fakt iż od początku powstania PHS nasze działania zorientowane są na budowanie partnerskich relacji z Klientami, które charakteryzuje rzetelność, terminowość oraz odpowiedzialność nieustannie poszukujemy najlepszych rozwiązań mogących sprostać tym wymaganiom.

Od 1 lipca 2011 roku PHS rekomenduje swoim Klientom produkty japońskiego koncernu TERUMO działając jako partner na rzecz tej bardzo uznanej marki wyrobów medycznych.

Od czerwca 2013 roku współpracujemy z szwajcarską firmą Symetis w zakresie dostarczania przezcewnikowych zastawek aortalnych (TAVI - Transcatheter Aortic Valve Implantation) implantowanych z dostępu przez koniuszek serca (zastawka Acurate TA) oraz przez tętnicę udową (zastawka Acurate neo/TF).